Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Vad hände med Mose kropp?

Men vad hände med Mose kropp innan den blev begravd? Säger Skriften något om det? 

Dhjetë Urdhërimet.

Mose begravning var ingen vanlig begravning. Det var Gud själv som begravde honom och ingen vet var han begravdes.


Av Sven Thomsson
måndag 6 januari 2020 23:47

Moisiu ishte një profet, të tilla si nuk ka ekzistuar për të. Ai përjetuar diçka që askush para apo pas tij ka përjetuar Zoti i foli ballë për ballë "(5 MOS. 34:10).

Moisiu, shërbëtori i Zotit "vdiqën në vendin e Moabit ashtu siç e kishte thënë Zoti, dhe ai e varrosi në luginën përballë Beth-Pegor të Moabit, por askush nuk e di vendin e saktë e varrimit (5 Num 34: 5-6.).

Ai ishte njëqind e njëzet vjeç kur vdiq, por pavarësisht moshës së tij, ai ishte krejtësisht i shëndetshëm dhe të fortë. Bibla thotë:

"Shikimi i tij nuk ishte i zhvlerësuar dhe ai nuk e kishte humbur forcën e tij" (5 Mos 34: 7.).

Moisiu funeral nuk ishte funeral i zakonshëm. Ajo ishte vetë Perëndia që e varrosën dhe askush nuk e di se ku u varros.

Në një funeral të rregullt të vënë një person të vdekur në varr. Por sa për Moisiun Zoti u kujdes që, dhe askush nuk u lejohet të dinë se ku apo se si ndodhi.

Por, çfarë ka ndodhur me trupin e Moisiut para se u varros? Shkrimi thotë asgjë në lidhje me? Në Juda vargun 9, lexojmë:

"... as Michael guxuar të akuzojë djallin ose tallen, kur ai luftoi me të për trupin e Moisiut. Ai vetëm ka thënë: "Zoti do të ju dënon." "

Lufta mes Michael dhe djallit se kush ishte pronari i ligjshëm i trupit të Moisiut. Devil pohoi se, për shkak se ai donte për të vendosur trupin në varr. Por, Michael ishte i mësuar. trupin e Moisiut do të shkojë në qiell.

Në Hebrenjve. 2:14 është një fjalë që është interesante në këtë kontekst:

"Që nga bijtë kanë marrë pjesë prej mishi dhe gjaku, ai gjithashtu ai (Jezusi) është në mënyrë të ngjashme pjesë e njëjtë, sepse ai me vdekjen e tij do ta bëjë atë të pafuqishme që kishin vdekjen në fuqinë e tij, që është, djalli".

Në një përkthim thotë se në këtë mënyrë:

"... me anë të vdekjes mënjanë princ vdekje."

Vdekja është veçanërisht e rreh djalli dhe zona. Ai ishte shkaku i asaj vdekjes erdhi në botë dhe ai dëshiron të kujdeset për trupin e tyre dhe sjelljen e tyre në varr. Pra, ishte trupin e Moisiut.

Në 1 Kor. 5 Pali flet për një formë të rëndë të imoralitetit seksual. Nuk ishte dikush i cili ka jetuar së bashku me gruan e atit të tij. Apostulli dënon me forcë këtë të keqe dhe shkruan në vargjet 3-5:

"Për mua, kjo është sigurisht aty me trup, por i pranishëm në frymë, tashmë sikur të isha i pranishëm, duke dënuar ata që vepruan kështu.

I vår Herre Jesu Kristi namn ska vi, er och min ande, komma tillsammans med vår Herre Jesu Kristi kraft för att överlämna den det gäller åt Satan till köttets fördärv, så att anden kan bli frälst på Herren Jesu dag.”

Här ser vi att att Paulus tillsammans med församlingen i Korint skulle lämna den här personen åt Satan ”till köttets fördärv.”

Paulus var så profetiskt klarsynt, att han fast han var frånvarande kunde se vad som pågick i församlingen och fälla domen över den som hade begått denna illgärning och kränkt sin styvmor på ett så fruktansvärt sätt.


Publicerades måndag 6 januari 2020 23:47:56 +0100 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Tältmöten från min hemmastudio - Christer Åberg


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

fredag 7 augusti 2020 23:58
Be för vårt äktenskap och min man om frälsning sinnesändring och tro

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp