Language

Apg29.Nu

Christer berg | TV | Bnesidan | Frga Christer berg | Skrivklda | Chatt | Lsarmejl | Skriv | Media | Info | Sk
REKLAM:
Himlen TV7

Std Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Nse ju doni pr t dshmuar t Jezusit n Apg29?

Submit dshmin tuaj, t shkruar, video ose audio file.

A doni t thoni n lidhje me Jezusin pr njerzit e tjer? A do t na tregoni se si u ruajtur? Ather ju mund ta bni at n Apg29! 


Christer bergAv Christer berg
onsdag, 25 september 2019 00:02

Apg29 sht nj vend blog q dshmon pr Jezu. Objektivi sht kur njerzit vizitojn ajo do t jet n gjendje t msojn se si pr t pranuar Jezusin dhe t ruhen.

Gjat viteve, shum e kan pranuar Jezusin dhe jan ruajtur t cilt kan vizituar blog faqe Apg29.nu.

Do Mesazhi shptimi i Jezusit, pengohet, ather mos e plotsoni Apg29 funksionin e tij dhe ka humbur vet raison d'tre. 

Pr m tepr, kam evangjelist abuzuar thirrjen time dhe nuk e ka br at q Jezusi ka urdhruar.

Un vet u shptua nga q kam marr Jezusin, ather, un kam qen gjithmon t kujdesshm q ju duhet t pranoni Jezusin si Zotin q t shptohen. Kjo sht ajo q edhe Bibla mson:

"Por, sa m shum q e pranuan, [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin t bhen bij t Perndis, atyre q besojn n emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po t rrfesh me gojn tnde Zotin Jezus, dhe po t besosh n zemrn tnde se Perndia e ngjalli prej s vdekurish, do t shptohesh." - Roma 10: 9

A doni t thoni n lidhje me Jezusin pr njerzit e tjer? A do t na tregoni se si u ruajtur? Ather ju mund ta bni at n Apg29! 

Drgo dshmin tuaj pr mua t christer@apg29.nu . Ju lutemi t na drgoni video q ju keni, ose linkun pr video ju tashm kemi n web, duke prfshir YouTube. 

Pasi miratohet, un do t publikoj at. Njerzit duhet t dgjojn dhe t lexuar n lidhje me dshmin tuaj si ju u shptuan dhe u takua me Zotin Jezus.

Bnesidan  ka qen duke konkurruar pr gati nj jav tani dhe tashm 147 bnmnen . Njerzit po vuajn dhe kan nevoj. Submit bnmne tuaj gjithashtu. Ka shum q pyesin vizitort bnesidan.

Ka 13 artikuj blog q kan arritur t publikohet q nga ri-nisjen dhe tashm ka pasur 106 komente. komentoni ju gjithashtu!

Vetm mos harroni, kur ju komentoni se duhet t ket Jezus Qender kshtu q ju nuk parandalojn dikush me komentin tuaj nga marrja Jezusin. 

N mnyr t ngjashme, ajo duhet t jet me bnmnen. Pra, ju nuk jeni me bnmnen tuaj t parandaluar njerzit q t pranojn Jezusin dhe t ruhen.


Publicerades onsdag, 25 september 2019 00:02:12 +0200 i kategorin och i mnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live p Youtube


Dela! Dela! Dela!


"Perndia e deshi aq botn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], t cilitdo q beson n t t mos humbas, por t ket jet t prjetshme." - 03:16

"Por, sa m shum t  marr  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin t bhen bij t Perndis, atyre q besojn n emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po t rrfesh me gojn tnde Zotin Jezus, dhe po t besosh n zemrn tnde se Perndia e ngjalli prej s vdekurish, do t shptohesh." - Roma 10: 9

Dshironi t merrni t ruhen dhe t marr t gjitha mkatet e tua t jan falur? Lutuni kt lutje:

- Jezusi, un do t'ju marr tani dhe ju rrfej si Zotin. Un besoj se Perndia ju ringjall prej s vdekurish. Faleminderit q un tani jam i shptuar. Faleminderit q e ke falur mua dhe ju falnderoj q un jam tani nj fmij i Perndis. Amen.

A ju merrni Jezusi n lutje lart?


Senaste bnmnet p Bnesidan

lrdag 11 juli 2020 02:35
Be fr mig att jag ska f jobbet som marknadskoordinator och bli erbjuden 45 000 kr/mnaden som ingngsln! Be att Gud vlsignar mig p arbetsplatsen och successivt (men snabbt) kar lnen ytterligare

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stdja finner du hr!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp