Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Dėshmia: Si unė u ruajt

 Njė ditė e kuptova se Zoti u ringjall me tė vėrtetė dhe fitues i Kalvarit. 

Dėshmia: Si unė u ruajt

Zoti e dinte se ēfarė ai do tė marrė mua. Ai mė lejoni tė lexuar dhe kuptuar kufizimet e shkencės. Njė ditė e kuptova se Zoti u ringjall me tė vėrtetė dhe fitues i Kalvarit. 


Av Roger T. W.
fredag, 27 september 2019 17:37
Läsarmejl

Gjyshja mė dha besim tė fėmijėrisė, por ne kurrė nuk shkoi nė kishė. Konfirmimi ishte e mahnitshme, por unė nuk ishte e drejtė. Kam lexuar disa teologji, por virrade. 

Zoti e dinte se ēfarė ai do tė marrė mua. Ai mė lejoni tė lexuar dhe kuptuar kufizimet e shkencės. Njė ditė e kuptova se Zoti u ringjall me tė vėrtetė dhe fitues i Kalvarit. 

E vėrteta depėrtuar budalla tim, dhe unė u pagėzova. Tė krishterėt nė qytet ishte njė ndihmė e madhe. Nalen me e vogėl ishte njė vend i ndritshėm.

Kjo ēoi nė njė shtėpi tė ndarė, kjo nuk mund tė bėhet kur venė Kryetari i grupit parlamentar nga e majta, por edhe nė disa tė afėrmit ishin tė ruajtur. Trishtim dhe gėzim. Ringjallja vjen me trishtim dhe gėzim, si njė pastor Pentecostal tha se si ai vė nė shtratin e vdekjes.

Zoti nuk na marrė nė tė njėjtėn mėnyrė, sepse ne kanė nevoja tė ndryshme. Chris kėndon kėngė tė bukura tė vjetra dhe tė flisni me zemėr. Disa predikuesit flasin fjalė e vėrtetė e Perėndisė. Disa pagers studiojnė Biblėn intensivisht. Disa, si unė, duhet tė pėrshtaten nė njė shumė tė flasim shkencore.

Zoti duke filluar nga fundi, kur ai punon. My dhe fėmijėri tė tjerėve ishte e tmerrshme me rrahje dhe mjerim. Njė bekim nė maskim. Zoti e dėgjoi zėrin e djaloshit aty ku Ismail ishte hedhur nėn njė shkurre.

Jo tė gjithė janė fėmijė tė disa brezave tė tė krishterėve, por ka pasur tė krishterė besnikė nė familjen time, nė vitet 1800. Shtatė pastorė Baptist shkoi nė Shtetet e Bashkuara dhe njė ka vdekur, si misionar nė Kongo. 

Pastaj mori kohė tė re mbi. Pastaj Zoti ndėrhyri qė do tė vijė tė drejtė.Publicerades fredag, 27 september 2019 17:37:17 +0200 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:


0 kommentarerFörsta gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


Kom ihåg mig?

Din kommentar kan deletas om den inte passar in på Apg29 vilket sidans grundare har ensam rätt att besluta om och som inte kan ifrågasättas. Exempelvis blir trollande, hat, förlöjligande, villoläror, pseudodebatt och olagligheter deletade och skribenten kan bli satt i modereringskön. Hittar du kommentarer som inte passar in – kontakta då Apg29.