Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Dėshmia: Si kam pėrjetuar pagėzimin e Frymės sė Shenjtė

Mbaj mend tha ai, "nga pagėzimi Fryma pėr tė marrė pushtetin."

Vattenfall.

Ėshtė e mrekullueshme tė jetė e mbushur me Frymėn e Shenjtė. Ju ndieni Shpirtin si njė burim qė flluska nė pjesėn e brendshme, njė burim qė rrjedh me energji dhe gėzim.   


Av Sven Thomsson
torsdag 3 oktober 2019 16:36
Läsarmejl

Kur unė isha njė besimtar i ri, kam vizituar takime nė njė kishėz jo larg nga fshati im nė shtėpi. Kuvendi e kishte thirrur njė ungjilltar i ri tė ketė takime nė njė javė. Ai ka luajtur fizarmonikė, duke kėnduar dhe duke predikuar. Nė njė nga takimet, ai foli pėr pagėzimin nė Frymėn e Shenjtė. Mbaj mend tha ai, "nga pagėzimi Fryma pėr tė marrė pushtetin."

nxis

Dėshmia Ungjillori-sė do tė thotė se kam pasur njė dėshirė tė fortė qė do tė pagėzoheni me Frymėn e Shenjtė. Mendova: "Fuqia ėshtė vetėm ajo qė kam nevojė pėr tė kapėrcyer mall tim nikotina."

Kur kam ardhur nė shtėpi pas takimit, ajo ishte e errėt, sepse ajo ishte nė muajin tetor. Kur ajo ishte koha pėr pjesėn tjetėr e natės, unė u ul nė divan nė prindėrit e mi. Prindėrit dhe vėllezėrit e motrat e mi ishin nė dhomat e tjera, kėshtu qė unė ishte i vetėm nė kuzhinė. Perde nuk janė para-Wired pėr dritare, por unė mund tė shoh jashtė nė natė.

Med stor längtan i mitt bröst bad jag gång på gång – kanske under en halvtimmes tid: ”Käre Jesus, döp mig i den helige Ande, så jag får kraft”. Jag såg upp mot natthimlen, som var beströdd av moln. Plötsligt delade molnen sig och genom gluggen i molntäcket kom ett mycket starkt ljussken. Det blev så ljust och vackert i rummet.

Efter ljusskenet hörde jag ett sus, som ökade successivt tills det lät som kraftig storm.

Samtidigt som ljudet av stormen gick en mäktig våg av kraft genom min kropp, från huvudet till fötterna. Den helige Ande tog sin boning i mig och jag kände som ett tryck i bröstet. Jag blev väldigt rädd av den mäktiga upplevelsen. Jag tror inte jag blivit så rädd tidigare i mitt liv.

Underbart

Por kjo do tė jetė kur Perėndia vjen afėr. Prania e tij e shenjtė do tė thotė qė ju jeni tė tmerruar. Por, pas njė kohė, le frikėn dhe unė u mbush me njė paqe tė mrekullueshme. Unė nuk ishte i tė folurit nė gjuhė, atėherė, por ajo erdhi mė vonė.

Ėshtė e mrekullueshme tė jetė e mbushur me Frymėn e Shenjtė. Ju ndieni Shpirtin si njė burim qė flluska nė pjesėn e brendshme, njė burim qė rrjedh me energji dhe gėzim.   


Publicerades torsdag 3 oktober 2019 16:36:55 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Tältmöte med Christer Åberg


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

torsdag 6 augusti 2020 10:41
Jag har bett att min vän ska träffa en kristen god man att gifta sig med. Jag vill att hon blir frälst och lämnar sitt syndiga liv.Hon ska på dejt idag. Jesus ske din vilja tack!

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp