698 online! | Sidvisningar idag: 24 162 | Igår: 172 883 |

www.apg29.nu

gospel-apg29


Live Apg29 | Biblar | Bönesidan | Dagens ros | Date29 | Christer Åberg | Sök | Kontakt

Dhjetė vjet mė parė, gruaja ime Marie dhe djali ynė Joel vdiq

Dhjetė vjet mė parė, mė 21 dhjetor vrau gruan time pak para orės 12 tė natės dhe djali ynė nyförlöste Joel vdekur qė nga katėr e gjysmė tė mėngjesit tė 22 dhjetorit.

Por mbi gur varri thotė se tė dy vdiqėn 22 dhjetor 2008. Varri ėshtė nė Jönköping nė Varrezat Woodland. Nė varr ka dy arkivole tė bardhė. Njė gjoks i madh, dhe njė gjoks tė vogėl qė qėndron nė tė mėdha.

Nėse kėto ngjarje, kam shkruar nė librin e natės mė tė gjatė. Kjo ėshtė njė lėvizje dhe libėr shumė dramatike dhe i trishtuar, por vė nė shpresė tė ndritshme nė Jezu Krishtin. Ju ende mund tė merrni librin nė qoftė se ju doni tė urdhėrojė atė. Ajo kushton 150 korona. Ajo ėshtė nė mėnyrė tė lirė kėshtu qė unė fitoj asgjė nė tė. Libri jep ngushėllim dhe inkurajim dhe pikė tė shpresojnė nė Jezu Krishtin. Ajo ėshtė gjithashtu njė evangelisationsbok shkėlqyer. Blej atė pėr veten tuaj apo tė japė atė qė dikush si njė dhuratė.

Libri ėshtė quajtur nata mė e gjatė, sepse ajo ishte nata mė e gjatė e vitit dhe nata mė e gjatė e jetės sime.

Nga libri The Longest Night

Faqet 101-103

I ulur nė shtratin tonė dhe ka punuar nė faqen time blog. Ajo ishte gjysma e njėmbėdhjetė tė kaluar natėn. Para meje I kishte vėnė laptop tim nė njė tavolinė tė vogėl prej druri qė mund tė kolaps. Pėrveē mua ishte gruaja ime dashur me barkun e saj tė madh dhe tė lexuar nė njė gazetė. Nė dhomėn tjetėr tė gjumit tonė ishte Dessan dhe fjetur nė shtratin e tij. Ēdo gjė ishte e qetė, ēdo gjė ishte e qetė, dhe ēdo gjė ishte nė rregull. Siē iu afrua njė Krishtlindjeve kam punuar me pėrshėndetje e Krishtlindjeve dhe Vitit tė Ri nė shumė gjuhė tė ndryshme si unė tė kėrkuar pėr tė nė blogun tim. Kur unė isha duke punuar nė listėn time Marie palosur gazetėn e tij dhe tha:

"Unė shkoj deri nė shtrat."

Marie gėrhitės dhe tani kur ajo ishte shtatzėnė, e saj gėrhitės keq. Nė mėnyrė qė tė mos shqetėsojnė mua ajo donte tė shkonte nė shtrat nė njė dhomė tjetėr. Ligji kishte pėrgatitur nė Hal mė tė madhe tė qetė dhe i kishte vėnė nė njė shtrat tjetėr pėr tavolinė. Por, pėr disa arsye unė nuk mendoj Marie do tė shkoni pėr tė fjetur nė njė dhomė tjetėr kėtė natė.

"Nuk mund tė qėndrojė?" E pyeta. Por ajo pohonte se ajo donte tė fle nė sallė.

"Mirė," i tha, "por kur ju shkoni nė banjo ju mund tė vijnė nė pėr mua kėshtu qė unė nuk do tė ulen pėr njė kohė tė gjatė me kompjuter '' Po, unė do tė bėj kėtė," tha ajo, u largua nga dhoma dhe mbyllur dera.

Kam vazhduar tė shkruaj listėn time tė lidhjeve tė Krishtlindjeve dhe Vitit tė Ri vrimė qė kam menduar pėr tė publikuar. Unė nuk ishte njė e dhėnė qė kėtė mbrėmje tė qetė nė njė moment do tė transformuar plotėsisht, kur dera u hap gjumi papritmas, pak para orės dymbėdhjetė tė natės, dhe Marie hyri. Kur kam shikuar deri nga ekranin e kompjuterit dhe pa Marie, mendova oh mirė, se ishte koha pėr tė ndaluar.

"Chris ..."

Kjo ishte absolute gjėja e fundit qė ajo tha. Ajo tha emrin tim me njė ton shumė tė dashur, nė njė mėnyrė tė butė dhe tė bukur. Dhe si ajo strukur pėr pak. Unė tė dy pa dhe e kuptoi se ajo ishte nė dhimbje.

"A ėshtė koha pėr tė BB?" E pyeta, ndėrsa unė u la akoma me laptop nė tavolinė tė vogėl prej druri.

Ajo tha diēka qė mezi dėgjohej pėr mua se unė nuk mund tė deshifroj dhe tė strukur edhe mė shumė, pėrpara prirje nė dhimbje. Unė u ngrit shpejt, shkoi tek ajo dhe e mori atė, sepse ajo nuk do tė bien nė dysheme. I ēoi atė nė kėmbėt e krevat dopio dhe vunė butėsisht poshtė nė anėn e, ndėrsa unė jam nė kokėn time filloi tė shikoni pėr telefon pėr tė BB.

Si unė qėndrova aty nė kėmbėt e krevatit, nė frontin e shtrat tė foshnjės qė unė dhe Dessan kishte vėnė nė mėnyrė kaq tė bukur dhe bėri Marie gėnjeshtrėn nėpėr shtratin tonė, kam arritur tė mos shikoni pėr ndonjė numėr telefoni nė kujtesėn time pėr kaq shumė sekonda deri Marie papritmas filluan tė trondisin fort me njė gurgullima keqe dhe tingujt bubbling. Unė nuk tė vėrtetė e di se ēfarė do tė bėj, por instinktivisht mendova se ishte mė mirė pėr tė vėnė saj deri nė shtrat. I kėrrusur pėrpara, e kapi dhe tė vėnė saj deri. Pastaj ajo shkau poshtė nga kėmbėt e krevatit nė dysheme, ndėrsa unė isha ende duke mbajtur atė nė krahėt e mi.

Unė nuk e kuptoj atė, atėherė, por ku Marie vdiq nė krahėt e mi. Gjėja e fundit qė ajo tha se ishte emri im, sepse ajo vdiq nė krahėt e mi.


Familja Åberg

Nė natėn e 22 dhjetor, natėn me orėt mė tė errėta nė vitin 2008, vuan Christer Åberg Nata e gjatė e jetės sė tij, kur ai ishte njė shumė traumatike dhe tė papritura humb gjysmėn e familjen e tij.

Njė histori e vėrtetė e humbjeve tė paimagjinueshme dhe tė fitojė tė gjitha.

Shumė njerėz kanė dėgjuar dhe dėshmuar se si fort i shqetėsuar ata kanė qenė, kur ata lexojnė librin, natėn mė tė gjatė. Njė person ka shkruar pėr mua:

"Ajo qė njė libėr i bukur qė keni shkruar. Kur kam filluar leximin e tij unė nuk mund tė ndalet. Unė u preka aq."

Nata mė e gjatė

Nė natėn e 22 dhjetor, natėn me orėt mė tė errėta nė vitin 2008, vuan Christer Åberg nata mė e gjatė dhe mė e errėt e jetės sė tij, kur ai ishte njė shumė traumatike dhe tė papritura humb gjysmėn e familjen e tij.

Ne ndjekim besimin e njė njeriu tė palėkundur, dhe besimin e tij dhe besimin nė udhėheqjen e Perėndisė dhe kujdes kur pamendueshme ndodh dhe papritur ndarje e tij botėror.

Libri ėshtė gjithashtu njė histori tė nxehtė transmetuar dashurie pėr kėrkimin e Christer Åberg pėr Perėndinė, dėshirėn e tij pėr dashurinė gjatė gjithė jetės dhe ėndrra e tij pėr njė ditė nė fund tė ndjehen tė vėrtetė tė dashur dhe dėshiruar.


HISTORIA E Spider nga nata mė e gjatė

Faqet 132-133

Hera e parė ishte e tmerrshme. Kam jetuar nė njė shok tė madh dhe nuk e di se si pėr tė trajtuar situatėn, as nuk e di se si unė do tė merrej me vajzėn time tė cilėt vetėm bėrtiste dhe thirri dhe thirri ...

I kishte bėrė pikėrisht atė prifti kishte kėshilluar mua pėr tė, kur unė u pyet se ēfarė unė do tė them Dessan:

"Mė tregoni, pra pikėrisht ashtu siē ėshtė. Ju nuk mund tė mbrojė fėmijėt nga realiteti."

Kėshtu qė unė i tha Dessan se nėna kishte vdekur, se ajo ishte nė qiell me Jezusin dhe kurrė nuk do tė vijnė nė shtėpi pėrsėri. Kur njė fėmijė nė kopshtin e fėmijėve mė vonė e pyeti se ku nėna e saj ishte, ajo u pėrgjigj:

"Ajo ėshtė e vdekur dhe ėshtė me Jezusin nė qiell."

Por tani vetėm thirri dhe ajo bėrtiti. Ajo ishte pangushėllueshėm dhe unė nuk e di se ēfarė do tė bėjė me veten time. Unė shkova nė dhomė me Dessan nė krahėt e mi. Ajo bėrtiti dhe ra nė shtrat me fytyrėn e tij kundėr shpatullat e mia.

"A duhet tė kėndoj diēka pėr ty?" Unė e pyeta.

"Po," u pėrgjigj ajo me zė tė fėmijės mėshirshėm sė.

E dija Dessan liked kėnduar bukur '' Aleluja jetoni nė mua. Ajo pėrdoret pėr tė gjithmonė dėshirė qė kur e pyeta nėse unė mund tė kėndoj asgjė. Ajo bėri thirrje tė mos ishte pėr '' Aleluja jetoni nė mua, por ajo gjithmonė ka thėnė: "lavdėroj." Sa mė shpejt qė ajo e pėrdorur pėr tė thėnė "tė lavdėroj" E dija menjėherė se ēfarė kėngė ajo do tė thotė. Kam gjetur veten nė kėngė. Ėshtė e pėrshtatshme si pėr tė rriturit dhe fėmijėt.

Ēfarė duhet tė kėndoj? "E pyeta Dessan, i bindur se ajo dėshironte qė unė tė kėndoj vetėm atė kėngė.

Por, pėr habinė time, tha Dessan qarė pėrfunduar:

"Spider"

Merimanga? Itsy Bitsy Spider? "Kjo nuk ėshtė edhe njė kėngė tė krishterė. Por unė kėndoi atė pėr vajzėn time, ndėrsa unė kam qenė me tė nė krahėt e mi Ivar apartament tė madh.

Itsy Bitsy Spider
ngjiten trå'n.
Poshtė erdhi shiu
larė merimangė jashtė.
Up erdhi dielli
thaj tėrė shi.
Itsy Bitsy Spider
ngjiten pėrsėri.

Kjo ishte mjaft e njė predikim pėr mua. Kur unė kėndoi kėngėn aq pikturuar incidentin me merimangė nė mendjen time. Unė pashė se si ai luftoi pėr tė rritet deri thread. Por papritmas fatkeqėsia. Ra shiu, erdhi dhe larė merimangė. Por pastaj erdhi mrekulli - mrekulli! Dielli u ngrit dhe thau gjithė shiun e kėshtu merimangė mori kurajo, dhe mund tė fillojė tė rritet pėrsėri.

Mėnyrė tė ngjashme, Dessan dhe kam vuajtur nga fatkeqėsia, por dielli, Jezusi merr dhe na jep kurajo tė re, nė mėnyrė qė me tė tė mbajė tė ri tė fortė pėrsėri tė rritet pėrsėri lart.

Pasi kisha kėndohet kjo kėngė thirri Dessan nuk ėshtė mė.


Nata mė e gjatė e Christer Åberg

Renditja

- Kontrollo ēmimi!

150 SEK / secila

3 libra: 300 korona

Anijeve tė lirė!

Swisha: 070 935 66 96

llogari bankare: 8169 tė 5,303 725382-4

Paypal: https://www.paypal.me/apg29/

SHĖNIM: Shkruani adresėn tuaj!

Libri mori dhjetė muaj pėr tė shkruar, por ajo ėshtė shumė e lehtė pėr tė lexuar dhe ėshtė i pėrshtatshėm pėr tė dy tė rinjtė dhe tė moshuarit, dhe gjithashtu si njė dhuratė apo evangelisationsbok !


Rreth Christer Åberg

Christer Åberg jetojnė nė livadh, afėr Nässjö me vajzėn e saj dėshirės. Pėr shumė vite ai ka drejtuar njė nga mė tė mėdha faqet private blogwww.apg29.nu . Ai gjithashtu punon si njė ungjilltar dhe tė pėrfshirė me kėngė, muzikė dhe duke predikuar nė takime nė tė gjithė vendin.

Libri ėshtė botuar nė Semnos botuesit.


Lexoni gjithashtu:

Ndihem emocionalisht edhe sot, por ngjarjet e natės mė tė gjatė gjithmonė do tė vijė me mua. Por si unė gjithashtu shkroi nė librin: Pa Jezusin, unė kurrė nuk do tė kishte bėrė atė.


Skriv ut


Publicerat av Christer Åberg Saturday 22 December 2018 03:01 | Direktlänk | Nyhetsbrev | RSS


STÖD APG29.NU


1 kommentarer

OBS: Läsarmejl, artiklar, kommentarer och video som är skrivna och gjorda av andra än mig, (Christer Åberg, grundaren till Apg29), kan ha åsikter som jag inte delar.

Inger Briselius

Varma tankar till dig och din dotter! /Inger

Svara -   - 22/12-18 21:19 -


Din kommentar

Första gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


Kom ihåg mig?Tė krishterėt janė duke u persekutuar mė shumė se kurrė

Open Doors Lista World Watch 2019

Image: Open Doors. 

Dyer tė hapura "vjetor World Watch Lista e krishterėve persekutuar tregon se 2019 ėshtė viti mė i keq ndonjėherė. Kjo ėshtė larg nga vitin mė tė vėshtirė qė kur filluan tė dhėnat.

9

Läs allt!


Mėkatarėt?

miq

Reader Mail nga David Billstrom Jezusi ėshtė modeli ynė kryesor rol pėr tė arritur jashtė pėr njerėzit qė nuk janė besimtarė. Kur Jezusi eci nė tokė, ai e dinte se ēfarė po ndodhte nė njerėzit qė erdhėn tek ai. Ai ėshtė i njėjtė sot.

1

Läs allt!


Njė muze i kryqėzuar McJesus nė Izrael

Kryqėzoje McJesus

Foto: SVT. 

Protesta nė Izrael kundėr Jani Leinonen McJesus "vepra arti", qė pėrshkruan njė kryqėzuar Ronald McDonald.

6

Läs allt!


Padėshiruara - Pjesa 17

Christer Åberg Pėrshėndetni

Tani unė vazhdoj me dridhje tim dhe vlerėsuar serial nga fėmijėria ime. Historia do tė rritet nė intensitet dhe tė bėhet edhe mė dramatike. Disa seksion shumė emocionuese dhe tė flakta tani shtrihet pėrpara.

0

Läs allt!


Kristna TV-kanaler i Sverige

Kristen TV i Sverige

Det finns många bra svenska kristna tv-kanaler i Sverige. Både som går på satellit, kabel och webben! Här listas alla kanaler.

18

Läs allt!


Njė heshtje Jesus - Njeriu qe vrau zėrin e Perėndisė - Pjesa 6

ushtar romak

Hans Jansson, Uppsala Herod Antipa na takohen pėrsėri nė historinė biblike. Kėtė herė ai qėndron pėrpara Jezusit. Ajo kishte qenė pas tre vjet qė nga prerja e kokės Gjon Pagėzori-sė.

2

Läs allt!


Keqe Lista - Njeriu qe vrau zėrin e Perėndisė - Pjesa 5

ushtar

Nga Hans Jansson , Uppsala Nuk ėshtė diēka e "zgjuar" dhe e keqja e veprimeve tė Herodit nė kontekst ne jemi duke pėrshkruar. Kjo sjell mua pėr atė qė ėshtė shkruar nė librin e Zanafillės.

5

Läs allt!


Profecia Kristin ėshtė e vėrtetė me kohėn tonė

- Njė profeci nė lidhje me fundin e kohės!

Profecia e lashtė nga 1800s flasin pėr Jezusin pėr tė treguar deri nė malet nė Suedi nė ditėt e fundit, dhe mė pas nė mal pėr tė gjithė pėr tė parė!

6

Läs allt!


"Zoti e bekoftė abortin dhe Shtetet e Bashkuara tė Amerikės"

Reader Mail nga Nils 

Aborti - Mami

Njė grua tani kishte njė program Netflix Air ku ajo paguan haraē pėr abortin, dhe pėrfundon me fjalėt: "Zoti e bekoftė abortit dhe Shtetet e Bashkuara tė Amerikės", dhe kėndojnė dhe valle me tė.

38

Läs allt!


Nė ferr, torturuar mėkatarėt

Nėse ju shkoni nė ferr, ju torturuar. Kjo ėshtė ajo qė Ferri ėshtė pėr. Ashtu si njeriu tė pasur nė Luka 16, ju do tė mundohen nė flakė. Tėrė mėkatarėt shkojnė nė ferr, dhe ata tė shkojnė atje pėr tė mundohen.

102

Läs allt!


Porsalindurit janė tashmė njė "ex"

Porsalindurit janė tashmė njė ish

Foto: Screenshot nga Facebook. 

Banorėt e New York City tani mund tė ndryshojė gjininė e tyre pa njė certifikatė mjekėsore. Pėr mė tepėr, ata mund edhe tė ndryshojė gjininė porsalindur tyre.

5

Läs allt!


Nėse keni lindur nė trupin e gabuar, ju mund tė lindni pėrsėri

Loui Sand

Foto: SVT. 

Louise Nelum Sanda Mali "Loui" Sand, 26, ėshtė njė yll suedez hendbollit i cili tani ndalet duke luajtur hendboll tė hetohet pėr dysphoria gjinore. 

2

Läs allt!


Christian Bale: Faleminderit Satana frymėzim

Reader Mail: Pelle Lindberg 

Christian Bale: Faleminderit Satana frymėzim

Foto: Nga TV4. 

Ēmimi pėr aktorin mė tė mirė shkoi pėr aktorin Christian Bale nė Vice filmit, i cili falėnderoi frymėzimin e tij: Satanit.

43

Läs allt!


Amerika News nė lidhje Suedi: Mikroprocesorėt futur pėr menaxhimin e monedhės nė Suedi

Reader Mail nga Nils 

mikroēip

Nė Stokholm, Suedi, zgjidhni 1000 pėr tė zgjedhur Shop me njė Microsystems vogla. Chips futur nėn lėkurėn e tyre.

55

Läs allt!


Ajo ka tė bėjė me Islamin

Ajo ka tė bėjė me Islamin

Reader Mail nga Stefan Eliasson Nė kėtė mėnyrė arsyeton Ėshtė veprimet. Louisa dhe Maren nuk janė unike, kohėt e fundit gjeti njė varr masiv me 34 tė krishterėve prenė kokėn nė Libi.

0

Läs allt!


Prenumera på Youtubekanalen Apg29.nu

kontrolli Antikrishti nė Kinė

kontrollit Antikrishti

Nga Holger Nilsson Nuk ėshtė tani njė realitet nė Kinė mund ndoshta shumica e tyre nuk sjellin nė - kjo ėshtė njė sistem i kontrollit qė ndoshta askush nuk ka qenė nė gjendje tė imagjinohet.

37

Läs allt!


Himlen TV7 intervjuar Christer Åberg

Christer är en känd bloggare bland både kristna och icke-kristna i Sverige. Han erbjuder Jesus som svar på aktuella samhälleliga och personliga problem. Programledare är Daniela Persin.

3

Läs allt!


Muslimanėt pastruar pas nate e Vitit tė Ri, por kjo nuk ėshtė Islami

Muslimanėt pastrimi

Picture: svt.se. 

Muslimanėt pastruar rrugėt e Gothenburg pas nate e Vitit tė Ri nuk ka tė bėjė me Islamin ka. Pėrfundimi I duhet tė marrė pėr shkak se ajo ėshtė dėgjuar gjithmonė "kjo nuk ėshtė Islami", pas njė terrorizmi pėrgjakshme myslimane - edhe pse Muhamedi dyja urdhėruar dhe kryer akte terroriste nė emėr tė Allahut.

2

Läs allt!


shpėtimi im - Christer Åberg

gomė shpėtimi

Kur ai kishte sjellė mua, unė u ndal dhe bisedoi me njė nga udhėheqėsit nė kishė Pentecostal nė hyrje me emrin Donald. Pastaj ai pyeti: "A doni qė tė shpėtohet?" Edhe pse unė nuk e di se ēfarė kjo ishte pėr diēka kam thėnė ...

0

Läs allt!


Ata duan pėr tė kolonizuar Marsin, por nuk udhėtojnė nė hėnė

Myshk dhe Mars

Picture: di.se. 

Kompania Electric makinė themelues Tesla dhe CEO Elon Musk ėshtė duke planifikuar pėr tė dėrguar njerėzit e tjerė nė Mars dhe ėndėrr e kolonizuar planetin. 

29

Läs allt!


Transpersoner befriade av Guds kärlek

En mycket stark dokumentär om transpersoner som har blivit befriade av Guds kärlek.

5

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 03, torsdag 17 januari 2019 kl. 04:21

Jesus söker: Anton, Tony!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16Homoseksualitetit dhe tė njėjtit seks marrėdhėnie - Stefan Gustavsson

Ēfarė thotė Bibla pėr homoseksualizmin? Tekstet biblike dhe argumenti racional ėshtė e ndriēuar nė njė mėnyrė shumė tė thjeshtė, nė njė leksion shumė tė mirė nga Stefan Gustavsson. 

8

Läs allt!


Christer Åberg sjunger: Vem är Kungen i djungeln?

Måste bara ses! Christer Åberg sjunger och spelar ukulele sången: Vem är Kungen i djungeln? 

3

Läs allt!


Tio år sedan min fru Marie och vår son Joel dog

För tio år sedan den 21 december dog min fru strax innan klockan 12 på natten och vår nyförlöste son Joel dog sedan halvfemtiden på morgonen den 22 december.

1

Läs allt!


Senaste kommentarer


Nėse keni nevojė pėr njohuri tė madhe pėr tė shpėtuar?

Ruhen nė qiell

Pėrndryshe ju nuk mund tė fitojė njerėz tė tjerė pėr tė Jezu Krishtit. Prandaj, ėshtė e rėndėsishme tė dini se ēfarė ėshtė nė Bibėl dhe se si tė jetė i shpėtuar. Bibla thotė qė ju duhet tė dini se keni jetėn e pėrjetshme. Si mund ta dimė kėtė? 

4

Läs allt!


Vision för själars frälsning 2019

Läsarmejl av nils 

Vision

Må denna vision motivera oss för själars frälsning år 2019. Lester Sumrall 1913-1996, blev en världsvid missionär efter denna vision år 1931.

3

Läs allt!


Bashkėjetesa nuk ėshtė, nuk ka qenė kurrė dhe kurrė nuk do tė jetė njė martesė

1495636808-qengji-brollop.jpg

Pėr tė pėrshtatur pėr partneri i tha qė tė ketė marrėdhėnie seksuale me njėri-tjetrin, kjo ėshtė e njėjta gjė qė ju jeni tė martuar me njėri-tjetrin. Por kjo nuk ėshtė nė pėrputhje me Biblėn.

4

Läs allt!


kafshėt Bibla

kafshėt Bibla

A e dini se Bibla flet shumė pėr kafshėt? Kėtu unė kam njė listė tė gjatė e shumė kafshėve nė Bibėl dhe disa insekte me referenca biblike! Ju lutemi tė gėzojnė!

2

Läs allt!


Sfondi pėr kėrkim shpirtėror tė njeriut

viewfinder

I Sigvard Sword Nė tim shkrim shpresė profetike kėsaj, kam vėnė shėmbėlltyrėn e Jezuit nė lidhje me "humbur djalin e / återvunne" (Luka 15) si njė sfond ilustrues, njė paraqitje qė mbetet i ngjarjeve shekullore tė mėparshme. 

0

Läs allt!


Paligjshme pėr tė treguar se gratė ishin pre koka nga muslimanėt

Ajo ėshtė e paligjshme pėr tė treguar tė vėrtetėn pėr tė dy turistėt femra nė Marok u pre koka nga muslimanėt.

12

Läs allt!


Kėtu ėshtė njė grua bjonde pre koka nga muslimanėt

Kėtu ėshtė njė grua bjonde pre koka nga muslimanėt

Dy gra tė reja bjonde nga Skandinavia u pre koka nga muslimanėt, kur ngritėn kampin e tyre nė Marok. Ajo e quan vrasjen e grave, akteve tė terrorizmit, e cila natyrisht ėshtė, por njė term mė i saktė ėshtė se ajo ėshtė njė vrasje me motive fetare islame tė frymėzuara nga Kurani.

11

Läs allt!


Dhjetė vjet mė parė, gruaja ime Marie dhe djali ynė Joel vdiq

Dhjetė vjet mė parė, mė 21 dhjetor vrau gruan time pak para orės 12 tė natės dhe djali ynė nyförlöste Joel vdekur qė nga katėr e gjysmė tė mėngjesit tė 22 dhjetorit.

1

Läs allt!


Njeriu qė vrau zėrin e Perėndisė - Pjesa 2: Dance of Death

Nga Hans Jansson , Uppsala Ishte kjo valle edhe Herodiada tė shikuar pėrpara. Nė sytė e saj tė errėt mund tė gjeni hämndbegärets praktikues flakėron flakė. Ajo ishte njė grua krenaria dhe lakmia e tė cilit pėr pushtet mund ta shtyjė atė nė ēdo gjė. 

0

Läs allt!


Njeriu qė vrau zėrin e Perėndisė - Pjesa 1: Profeti

romak

Nga Hans Jansson , Uppsala  Mesazhi i kėtij punimi ėshtė nė lidhje me rėndėsinė e jo vetėm tė dėgjojnė zėrin e Perėndisė, por edhe tė bėjė atė qė ajo thotė. Ajo nuk ka Herod Antipa, tetrarku i Palestinės. Nė vend tė kėsaj, ai luftoi kundėr Perėndisė dhe u dėbuan nė kėtė mėnyrė pėr tė vrarė Gjon Pagėzori, i cili shėrbeu si zėri i Perėndisė nė jetėn e tij.

2

Läs allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


STÖD APG29! Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal: https://www.paypal.me/apg29

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 55 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 35 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 18 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 13 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 11 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 463 950 152 sidvisningar på Apg29! Apg29 har just nu 17 121 bloggartiklar, 93 174 kommentarer och 61 214 bönämnen.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

MediaCreeper

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

TA EMOT JESUS!

↑ Upp