1 135 online! | Sidvisningar idag: 84 967 | Igår: 217 574 |

www.apg29.nu

Annons

Sure, ne kemi fun në mbledhjet tona?

Sure, ne kemi fun në mbledhjet tona?

Shumë njerëz të argëtohen në Lindberg takimin në Halltorp Filadelfia!


Watch video:


submit to reddit

Skriv ut Mejla


Publicerat av Christer Åberg Sunday 15 October 2017 18:05 | #roligt #lindbergarna #glädje | Direktlänk | Nyhetsbrev | RSS

SWISHA: 070 935 66 96 - DÅ STÖDER DU APG29!


5 kommentarer

Susse

De klart. De e ju ett glädjens budskap!! =)

Svara -   - 15/10-17 19:22 -


bengt

det är ju härligt

Svara -   - 15/10-17 19:27 -


AnnMarie

Precis som Susse sa och det är ju inte synd att skratta!😁

Svara -   - 15/10-17 19:31 -


Svenne

När jag bodde i Ronneby var jag ofta med på Frälsningsarméns sångarresor. Vi brukade också besöka Filadelfia i Halltorp. Det är fina vänner i den församlingen. Jag brukade spela gitarr och munspel.

Svara -   - 16/10-17 13:31 -


AnnMarie

Återfall till danshaken?

Ja möjligen om man ä besatt av att dansa men annars är det kul ock roligare än att gå på gym men det kanske är synd också.Bränner kalorier gör man också då man dansar men det kanske också är synd.😔😞

Svara -   - 22/10-17 15:36 -


Din kommentar

NYTT! Ditt namn och mejladress måste godkännas innan kommentaren publiceras. Efter godkännande måste du alltid ha samma namn och mejl nästa gång du postar en kommentar, annars godkänns inte kommentaren.


Kom ihåg mig?100 makina të djegura në disa qytete - terrorizëm

zjarret makinave në Gothenburg

Frölunda Torg në Gothenburg të hënën në mbrëmje. Picture: Zagros Hama. 

Makina vu zjarri në disa vende në zonën e Goteborgut, por edhe në Trollhättan, Lysekil dhe Falkenberg. Rreth 100 makina janë djegur në rajon.

76

Läs allt!


Pride afirmon dhunën, sadizëm dhe droga

Dogs në Pride

Pride afirmon dhunën dhe sadizëm, dhe nxisin vizitorët: ". Enjoy afërsinë dhe distancën, butësi dhe sadizëm, estetikë dhe dominimit"

17

Läs allt!


Pse martohen?

Pse shkoni për t'u martuar?

Pse martohen? A është ajo për të bërë seks apo e ka një qëllim më të madh?

15

Läs allt!


Dog mori paketën - kishte për të nënshkruar dhe dëshmi e identitetit

Një qen ka marrë një paketë nga PostNord

Foto: Aftonbladet. 

Qeni Chaya ishte një paketë në postë nga Anglia. Por për të marrë paketën ishte qeni vetë kishte për të tërhequr atë, tregojnë identifikimin dhe do të nënshkruajë me kthetrat e tij që ishin me ngjyrë me një jastëk ngjyrë.

30

Läs allt!


Njeriu, ju nuk jeni një mace!

mace

Disa vjet më parë unë pashë në TV internetit Aftonbladet së një të re që mendoi se ishte një mace. 

10

Läs allt!


A mos kthehet për të Sodomës

Sodoma dhe Gomora

Loti u shpëtua nga qyteti i mëkatit të Sodomës, kur ai u rrëmbye nga ushtritë. Por pas Abramit ka ndërhyrë dhe e shpëtoi Lotin dhe familjen e tij dhe njerëzit si ata u kthyen në qytetin e mëkatit. Miku im: Ju nuk duhet të kthehet në drejtim të Sodomës, pasi ju jeni të shpëtuar. 

21

Läs allt!


Dödsskjutningar i Sverige

Dödsskjutningar i Sverige

Hittade den här statistiken på Facebook om antal dödsskjutningar i Sverige från 2006 till 2017. Det har ökats drastiskt!

24

Läs allt!


Fjala e librarisë Jetësore mbushur me literaturë katolike

Reader Mail nga Pelle Lindberg 

Perëndi të tjerë nga Arne Imsen

Libri "perëndi të tjerë" ka shitur më shumë se unë kisha ëndërruar. Edicioni i parë tani është jashtë. 

33

Läs allt!


Ai pa Stephen Hawking në Xhehennem dhe demonët e sulmeve mbi pastorët

Reader Mail nga Nils 

ferr

Mëngjesin e 15 prillit 2018, fillova, Cesar Sandova Honduras, adhurojnë Zotin dhe në mesditë. 12 Unë pashë Zotin që filloi të më tregoni gjëra të reja. Menduar se Zoti do të vazhdojnë të tregojnë më shumë e mbretërisë së qiejve, por kjo nuk ishte aq. Kur Zoti mori frymën time nga trupi, por këtë herë në vend mundimesh.

146

Läs allt!


Ajo që Krijuesi i madh që kemi!

Duhet të shihet! Watch this video të pabesueshme duke treguar Krijuesin e madhe dhe të fuqishme, Perëndinë!

3

Läs allt!


Çfarë e bën hajdut?

Tjiven

"Si ju do të kuptoni se në qoftë se pronari i shtëpisë e dinte kur në natën vjedhësi erdhi, atëherë ai do të qëndrojë zgjuar dhe nuk do të lejojë askënd hynë në shtëpinë e tij."

8

Läs allt!


Në dritë erdhi gay jashtë

Në dritë doli

A prekës, mendim-provokuese dokumentar mbi Heaven TV7, ku profesionistët ndajnë njohuritë e tyre dhe ish homoseksualët thoni për veten e tyre, në lidhje me gëzim dhe pikëllim dhe takimeve të jetës në ndryshim.

10

Läs allt!


politikan suedeze dhe baba i fëmijëve të vegjël të arrestuar në Liban

Gabriel MARAWGEH 

Për gati një muaj, Roni Doumit, një politikan sirian krishterë suedeze dhe baba i fëmijëve të vegjël, janë arrestuar në Liban është e panjohur. 

4

Läs allt!


Pasojat e martesave të homoseksualëve në Masaçusets

/bild2.php?w=644&h=75&src=img/1444173161-homoaktenskap.jpg

Shih dokumentarin pikëllues "Pasojat e martesave të homoseksualëve në Masaçusets 'në qiell TV7. 

14

Läs allt!


Christer Åberg ende mburremi për Jezusin

Christer Åberg - Blogeri i cili mburret për Jezusin

Chris është një bloger i njohur në mesin e të dy të krishterët dhe jo të krishterët në Suedi. Ai ofron Jezusin në përgjigje të problemeve aktuale sociale dhe personale. Zonjë është Daniela Persin.

0

Läs allt!


Christer Åberg në Apg29 TV

Christer Åberg në Apg29 TV.

Me mjete të thjeshta që kam bërë në dhomën time në një studio televizive! Si është e mundur?

2

Läs allt!


Annons


Tani ju do të dëgjoni! - Apg29 nga Christer Aberg

Tani ju do të dëgjoni! - Apg29 Christer Åberg. Christer Åberg duke luajtur dhe kënduar dhe duke folur për Jezusin dhe Apg29.nu.

0

Läs allt!


Errësira e Krenarisë

Të errët ngjyra

Claphaminstitutets raportojnë në krenari. 

Pride tregon një qëndrim afirmativ ndaj drogës, sadizëm, dhimbje dhe prostitucionit.

13

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 33, onsdag 15 augusti 2018 kl. 08:55

Jesus söker: Stella, Estelle!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16


Ramadan 2018

Så här många muslimska attentat och mord har det skett hittills under Ramadan 2018.


Një perspektivë më të gjerë

Reader Mail nga David B 

Vetë-qendërzim ishte predikues turpshme e Jonës në Dhiatën e Vjetër. Ai u arratis thirrjen e Perëndisë, por ndryshoi mendjen e tij në fund, pas pengesave të ndryshme. arratisjes së tij nga Perëndia ishte gati për kushtoi jetën e tij. Por edhe pse ai më në fund e bëri atë që Perëndia i kishte urdhëruar, kështu që qëndrimi i tij është egoist.

9

Läs allt!


Senaste kommentarer


Aftonbladet tmerruar se martesa është bashkimi i një burri dhe gruaje

Aftonbladet tmerruar se martesa është bashkimi i një burri dhe gruaje

Picture: Aftonbladet.se. 

"Kroacia, Bullgaria, Letonia, Lituania, Polonia, Sllovakia dhe Maqedonia kanë edhe kushtetuta që përcaktojnë martesën si një bashkim i burrit dhe gruas, apo formulimin e tjera kushtetuese që pengon martesat e të njëjtit seks", shkruan Aftonbladet në një lemeri të pastër.

145

Läs allt!


T'i përmbahet Jezusit - Theo dhe miqtë e tij

T'i përmbahet Jezusit - Theo dhe miqtë e tij në qiell TV7.

4

Läs allt!


zjarret gjykimi Suedi Bomber Perëndisë?

Një avion JAS kanë bombarduar zjarr në pyll në Trängslet në Dalarna. 

22

Läs allt!


Evropa do të marrë 159 milionë emigrantë deri në vitin 2025, sipas një raporti të OKB-së

Kriza Migrant planifikuar?

Picture: voiceofeurope.com. 

Evropa do të marrë 159 milionë emigrantë deri në vitin 2025. Kjo është zbuluar në një raport të OKB-së nga viti 2000.

113

Läs allt!


Artikulli falsifikuar në lidhje Krenaria e Apg29

Neni në Apg29 Pride hacked dhe të rreme

Një artikull mbi Krenarisë së Apg29 ishte hacked dhe të rreme 2017. 

Në disa raste, ishin Apg29 hacked në 2017. vend Blog aktualisht ka rreth 17 000 artikuj, kështu që është e lehtë të humbasë një artikull që u shkatërrua dhe hacked pastaj.

7

Läs allt!


Profecia e zjarrit e ringjalljen e Suedisë

Reader Mail nga Nils 

profeci

Picture: varldenidag.se. 

Së fundi! Një fjalë shprese e Zotit, nëse zjarrin e rilindjes mbi Suedi! 

29

Läs allt!


Kërkomë ditën e fatkeqësisë

Reader Mail nga Katty 

dielli të ngrohtë

Unë mendojnë se ne duhet të lutemi për viktimat të cilët janë evakuuar nga shtëpitë e tyre. Që ata të njihen me Jezusin dhe kanë një marrëdhënie personale me të, ata u ruajt! 

5

Läs allt!


Zjarret në pyje - gjykimi i Perëndisë ndaj Suedisë?

Koment nga Rune Johansson 

zjarri Forest

Tani për tani përballet Suedia e përhapur dhe e vështirë për shuarjen e zjarreve në pyje. Shumica e shkrimtarëve nxjerrin atë për Zotin tani na ndëshkuar për veprimet tona si një komb. Le të merrni disa perspektivë në ngjarjet aktuale.

67

Läs allt!


Takimet Mighty tendë në Jättene

Lindberg luajtur në mënyrë që kanavacë ngriti

Screenshot:  falkopingstidning.se . 

Në dy takimet, ne vizituam mbledhjet çadrës në Jättene. Pas takimit mbrëmjen e parë u përhap me shpejtësi sa i mirë ishte se mbrëmja e ardhshme u mbush asamblenë e njerëzve.

1

Läs allt!


Shumë zjarrvënie në zjarr më të madhe të pyjeve në Suedi

15 zjarrvënie

Gjatë një ditë kanë 15 zjarre janë landscaped në Arboga. Kështu që të gjitha zjarret tani ndezur në fatkeqësi më të keqe Suedisë zjarri ka duke mos produktin e shkaqeve natyrore. 

17

Läs allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


Artiklar Kommentarer Bönesidan Fråga Christer Kontakt

STÖD APG29

Du kan ge på tre olika sätt:

  • Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4
  • Swish: 070 935 66 96
  • Paypal

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 54 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 34 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 17 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 12 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 434 938 917 sidvisningar på Apg29!

Apg29 har just nu 16 766 bloggartiklar, 87 109 kommentarer och 57 568 bönämnen.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

MediaCreeper

Besök också Apg29 på:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram | Gab | SoundCloud

TA EMOT JESUS!

↑ Upp