449 online! | Sidvisningar idag: 33 072 | Igr: 171 555 |

www.apg29.nu

gospel-apg29


Live Apg29 | Biblar | Bnesidan | Dagens ros | Date29 | Christer berg | Sk | Kontakt

New Age hap rrugn pr Antikrishtit

New Age hap rrugn pr Antikrishtit

Nga Holger Nilsson  N vitet 1980, ne kemi gjithnj e m shum vijn t gjith termin "New Age". Ende kshtu, megjithat, shum e habitur nga ajo q New Age sht dika, pavarsisht nga fakti se miliona n mbar botn jan prekur, t prekur dhe t prfshir n kt trend tani gjithprfshirs prpara. Pr shembull, n fund t vitit 1986-87, Eve Vitit t Ri, ajo ishte e miliona njerz t cilt shkuan n meditim, ekstaz dhe akteve rituale. Nuk ishte rastsi q kjo ka ndodhur, por kjo ishte nj prpjekje e koordinuar e njerzve New Age n mbar botn.

28

Ls allt!


Do ai q ndryshoi seks n qiell?

transeksuale

Do njerzit n qiell q ka ndryshuar seks prmes operacionit?

8

Ls allt!


T krishtert jan duke u persekutuar m shum se kurr

Open Doors Lista World Watch 2019

Image: Open Doors. 

Dyer t hapura "vjetor World Watch Lista e krishterve persekutuar tregon se 2019 sht viti m i keq ndonjher. Kjo sht larg nga vitin m t vshtir q kur filluan t dhnat.

20

Ls allt!


Mkatart?

miq

Reader Mail nga David Billstrom Jezusi sht modeli yn kryesor rol pr t arritur jasht pr njerzit q nuk jan besimtar. Kur Jezusi eci n tok, ai e dinte se far po ndodhte n njerzit q erdhn tek ai. Ai sht i njjt sot.

2

Ls allt!


Kristna TV-kanaler i Sverige

Kristen TV i Sverige

Det finns mnga bra svenska kristna tv-kanaler i Sverige. Bde som gr p satellit, kabel och webben! Hr listas alla kanaler.

21

Ls allt!


Nj muze i kryqzuar McJesus n Izrael

Kryqzoje McJesus

Foto: SVT. 

Protesta n Izrael kundr Jani Leinonen McJesus "vepra arti", q prshkruan nj kryqzuar Ronald McDonald.

6

Ls allt!


Padshiruara - Pjesa 17

Christer berg Prshndetni

Tani un vazhdoj me dridhje tim dhe vlersuar serial nga fmijria ime. Historia do t rritet n intensitet dhe t bhet edhe m dramatike. Disa seksion shum emocionuese dhe t flakta tani shtrihet prpara.

0

Ls allt!


Nj heshtje Jesus - Njeriu qe vrau zrin e Perndis - Pjesa 6

ushtar romak

Hans Jansson, Uppsala Herod Antipa na takohen prsri n historin biblike. Kt her ai qndron prpara Jezusit. Ajo kishte qen pas tre vjet q nga prerja e koks Gjon Pagzori-s.

2

Ls allt!


Keqe Lista - Njeriu qe vrau zrin e Perndis - Pjesa 5

ushtar

Nga Hans Jansson , Uppsala Nuk sht dika e "zgjuar" dhe e keqja e veprimeve t Herodit n kontekst ne jemi duke prshkruar. Kjo sjell mua pr at q sht shkruar n librin e Zanafills.

5

Ls allt!


Profecia Kristin sht e vrtet me kohn ton

- Nj profeci n lidhje me fundin e kohs!

Profecia e lasht nga 1800s flasin pr Jezusin pr t treguar deri n malet n Suedi n ditt e fundit, dhe m pas n mal pr t gjith pr t par!

13

Ls allt!


"Zoti e bekoft abortin dhe Shtetet e Bashkuara t Ameriks"

Reader Mail nga Nils 

Aborti - Mami

Nj grua tani kishte nj program Netflix Air ku ajo paguan hara pr abortin, dhe prfundon me fjalt: "Zoti e bekoft abortit dhe Shtetet e Bashkuara t Ameriks", dhe kndojn dhe valle me t.

38

Ls allt!


N ferr, torturuar mkatart

Nse ju shkoni n ferr, ju torturuar. Kjo sht ajo q Ferri sht pr. Ashtu si njeriu t pasur n Luka 16, ju do t mundohen n flak. Tr mkatart shkojn n ferr, dhe ata t shkojn atje pr t mundohen.

103

Ls allt!


Porsalindurit jan tashm nj "ex"

Porsalindurit jan tashm nj ish

Foto: Screenshot nga Facebook. 

Banort e New York City tani mund t ndryshoj gjinin e tyre pa nj certifikat mjeksore. Pr m tepr, ata mund edhe t ndryshoj gjinin porsalindur tyre.

5

Ls allt!


Nse keni lindur n trupin e gabuar, ju mund t lindni prsri

Loui Sand

Foto: SVT. 

Louise Nelum Sanda Mali "Loui" Sand, 26, sht nj yll suedez hendbollit i cili tani ndalet duke luajtur hendboll t hetohet pr dysphoria gjinore. 

2

Ls allt!


Christian Bale: Faleminderit Satana frymzim

Reader Mail: Pelle Lindberg 

Christian Bale: Faleminderit Satana frymzim

Foto: Nga TV4. 

mimi pr aktorin m t mir shkoi pr aktorin Christian Bale n Vice filmit, i cili falnderoi frymzimin e tij: Satanit.

43

Ls allt!


Prenumera p Youtubekanalen Apg29.nu

Amerika News n lidhje Suedi: Mikroprocesort futur pr menaxhimin e monedhs n Suedi

Reader Mail nga Nils 

mikroip

N Stokholm, Suedi, zgjidhni 1000 pr t zgjedhur Shop me nj Microsystems vogla. Chips futur nn lkurn e tyre.

55

Ls allt!


Himlen TV7 intervjuar Christer berg

Christer r en knd bloggare bland bde kristna och icke-kristna i Sverige. Han erbjuder Jesus som svar p aktuella samhlleliga och personliga problem. Programledare r Daniela Persin.

3

Ls allt!


Ajo ka t bj me Islamin

Ajo ka t bj me Islamin

Reader Mail nga Stefan Eliasson N kt mnyr arsyeton sht veprimet. Louisa dhe Maren nuk jan unike, koht e fundit gjeti nj varr masiv me 34 t krishterve pren kokn n Libi.

0

Ls allt!


kontrolli Antikrishti n Kin

kontrollit Antikrishti

Nga Holger Nilsson Nuk sht tani nj realitet n Kin mund ndoshta shumica e tyre nuk sjellin n - kjo sht nj sistem i kontrollit q ndoshta askush nuk ka qen n gjendje t imagjinohet.

37

Ls allt!


Muslimant pastruar pas nate e Vitit t Ri, por kjo nuk sht Islami

Muslimant pastrimi

Picture: svt.se. 

Muslimant pastruar rrugt e Gothenburg pas nate e Vitit t Ri nuk ka t bj me Islamin ka. Prfundimi I duhet t marr pr shkak se ajo sht dgjuar gjithmon "kjo nuk sht Islami", pas nj terrorizmi prgjakshme myslimane - edhe pse Muhamedi dyja urdhruar dhe kryer akte terroriste n emr t Allahut.

2

Ls allt!


Transpersoner befriade av Guds krlek

En mycket stark dokumentr om transpersoner som har blivit befriade av Guds krlek.

5

Ls allt!


Dagens ord

Vecka 04, mndag 21 januari 2019 kl. 04:02

Jesus sker: Agnes, Agneta!

Vill du bli frlst och f alla dina synder frltna? - Be den hr bnen:

Jesus, jag tar emot dig nu och beknner dig som min Herre och Frlsare. Jag tror att Gud har uppvckt dig frn de dda. Jag ber om frltelse fr alla mina synder. Tack att jag nu r frlst. Tack att du har frltit mig och tack att jag nu r ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bnen hr ovan?
Ja!

S lskade Gud vrlden att han utgav sin enfdde Son, fr att var och en som tror p honom inte ska g frlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16shptimi im - Christer berg

gom shptimi

Kur ai kishte sjell mua, un u ndal dhe bisedoi me nj nga udhheqsit n kish Pentecostal n hyrje me emrin Donald. Pastaj ai pyeti: "A doni q t shptohet?" Edhe pse un nuk e di se far kjo ishte pr dika kam thn ...

0

Ls allt!


Christer berg sjunger: Vem r Kungen i djungeln?

Mste bara ses! Christer berg sjunger och spelar ukulele sngen: Vem r Kungen i djungeln? 

3

Ls allt!


Tio r sedan min fru Marie och vr son Joel dog

Fr tio r sedan den 21 december dog min fru strax innan klockan 12 p natten och vr nyfrlste son Joel dog sedan halvfemtiden p morgonen den 22 december.

1

Ls allt!


Senaste kommentarer


Ata duan pr t kolonizuar Marsin, por nuk udhtojn n hn

Myshk dhe Mars

Picture: di.se. 

Kompania Electric makin themelues Tesla dhe CEO Elon Musk sht duke planifikuar pr t drguar njerzit e tjer n Mars dhe ndrr e kolonizuar planetin. 

29

Ls allt!


Homoseksualitetit dhe t njjtit seks marrdhnie - Stefan Gustavsson

far thot Bibla pr homoseksualizmin? Tekstet biblike dhe argumenti racional sht e ndriuar n nj mnyr shum t thjesht, n nj leksion shum t mir nga Stefan Gustavsson. 

8

Ls allt!


Nse keni nevoj pr njohuri t madhe pr t shptuar?

Ruhen n qiell

Prndryshe ju nuk mund t fitoj njerz t tjer pr t Jezu Krishtit. Prandaj, sht e rndsishme t dini se far sht n Bibl dhe se si t jet i shptuar. Bibla thot q ju duhet t dini se keni jetn e prjetshme. Si mund ta dim kt? 

4

Ls allt!


Vision fr sjlars frlsning 2019

Lsarmejl av nils 

Vision

M denna vision motivera oss fr sjlars frlsning r 2019. Lester Sumrall 1913-1996, blev en vrldsvid missionr efter denna vision r 1931.

3

Ls allt!


Bashkjetesa nuk sht, nuk ka qen kurr dhe kurr nuk do t jet nj martes

1495636808-qengji-brollop.jpg

Pr t prshtatur pr partneri i tha q t ket marrdhnie seksuale me njri-tjetrin, kjo sht e njjta gj q ju jeni t martuar me njri-tjetrin. Por kjo nuk sht n prputhje me Bibln.

4

Ls allt!


kafsht Bibla

kafsht Bibla

A e dini se Bibla flet shum pr kafsht? Ktu un kam nj list t gjat e shum kafshve n Bibl dhe disa insekte me referenca biblike! Ju lutemi t gzojn!

2

Ls allt!


Sfondi pr krkim shpirtror t njeriut

viewfinder

I Sigvard Sword N tim shkrim shpres profetike ksaj, kam vn shmblltyrn e Jezuit n lidhje me "humbur djalin e / tervunne" (Luka 15) si nj sfond ilustrues, nj paraqitje q mbetet i ngjarjeve shekullore t mparshme. 

0

Ls allt!


Paligjshme pr t treguar se grat ishin pre koka nga muslimant

Ajo sht e paligjshme pr t treguar t vrtetn pr t dy turistt femra n Marok u pre koka nga muslimant.

12

Ls allt!


Ktu sht nj grua bjonde pre koka nga muslimant

Ktu sht nj grua bjonde pre koka nga muslimant

Dy gra t reja bjonde nga Skandinavia u pre koka nga muslimant, kur ngritn kampin e tyre n Marok. Ajo e quan vrasjen e grave, akteve t terrorizmit, e cila natyrisht sht, por nj term m i sakt sht se ajo sht nj vrasje me motive fetare islame t frymzuara nga Kurani.

11

Ls allt!


Dhjet vjet m par, gruaja ime Marie dhe djali yn Joel vdiq

Dhjet vjet m par, m 21 dhjetor vrau gruan time pak para ors 12 t nats dhe djali yn nyfrlste Joel vdekur q nga katr e gjysm t mngjesit t 22 dhjetorit.

1

Ls allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! G vidare till fler artiklar:

NSTA


STD APG29! Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal: https://www.paypal.me/apg29

Christer berg och dottern Desir.

Denna bloggsajt r skapad och drivs av evangelisten Christer berg, 55 r gammal. Christer berg blev frlst d han tog emot Jesus som sin Herre fr 35 r sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits p ntet sedan 2001, allts 18 r i r. Christer berg r en nkeman sedan 2008. Han har en dotter p 13 r, Desir, som brukar kallas fr "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 11 r om han hade levt idag. Allt detta finns att lsa om i boken Den lngsta natten. Christer berg drivs av att frkunna om Jesus och hur man blir frlst. Det r drfr som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 464 625 933 sidvisningar p Apg29! Apg29 har just nu 17 128 bloggartiklar, 93 268 kommentarer och 61 314 bnmnen.

Varsgod! Du fr kopiera mina artiklar och publicera p din egen blogg eller hemsida om du lnkar till sidan du har hmtat det!

MediaCreeper

Apg29 anvnder cookies. Cookies r en liten fil som lagras i din dator. Detta gr att stnga av i din webblsare.

TA EMOT JESUS!

↑ Upp